KARIÉRNÍ PORADENSTVÍ

PRVNÍ KROK JE ROZHODUJÍCÍ

Plánování kariéry je důležitý krok, který dokáže do velké míry ovlivnit nejen Vaše profesní směřování, ale i celkovou spokojenost s novým zaměstnáním. Abyste byli ideálním uchazečem pro více zaměstnavatelů, stačí dodržovat jen pár zlatých pravidel.

Na úplném začátku této cesty je Váš profesní profil uvedený v životopise a průvodních dokumentech tím nejcennějším, co máte. Právě proto je potřebné věnovat se každému detailu, který by mohl správným způsobem vystihnout Vaše nadání a charakteristiku osobnosti.

Na následujících řádcích přinášíme doporučení z naší praxe, které Vám mohou pomoct s osvětlením Vašich silných stránek.

ZHODNOCENÍ MOŽNOSTÍ

Pro stanovení kariérního směřování je klíčovým východiskem zhodnocení Vašeho potenciálu. Proto zkuste chvíli popřemýšlet nad činnostmi v rámci současné nebo alespoň potenciální pracovní náplně.

Které z aktivit jsou Vám bližší více a které méně? V čem jste nejzručnější? O informace z jakých oblastí se zajímáte nejvíce ve Vašem volném čase?

V rámci profesních možností existuje široká škála různých odvětví a povolání, avšak jen několik z nich je určených právě Vám. Kariérní úspěch má největší potenciál tehdy, když si promyšleně a cíleně zvolíte pracovní pozici vhodnou pro Váš typ osobnosti.

Vizitka dobrého uchazeče

ŽIVOTOPIS

MOTIVAČNÍ DOPIS

PRŮVODNÍ DOPIS

REFERENCE

INFORMOVANOST

PRVNÍ DOJEM