PRVNÍ KROK JE ROZHODUJÍCÍ

Plánování kariéry je důležitý krok, který dokáže do velké míry ovlivnit nejen Vaše profesní směřování, ale i celkovou spokojenost s novým zaměstnáním. Abyste byli ideálním uchazečem pro více zaměstnavatelů, stačí dodržovat jen pár zlatých pravidel.


Na úplném začátku této cesty je Váš profesní profil uvedený v životopise a průvodních dokumentech tím nejcennějším, co máte. Právě proto je potřebné věnovat se každému detailu, který by mohl správným způsobem vystihnout Vaše nadání a charakteristiku osobnosti.


Na následujících řádcích přinášíme doporučení z naší praxe, které Vám mohou pomoct s osvětlením Vašich silných stránek.

ZHODNOCENÍ MOŽNOSTÍ

Pro stanovení kariérního směřování je klíčovým východiskem zhodnocení Vašeho potenciálu. Proto zkuste chvíli popřemýšlet nad činnostmi v rámci současné nebo alespoň potenciální pracovní náplně.


Které z aktivit jsou Vám bližší více a které méně? V čem jste nejzručnější? O informace z jakých oblastí se zajímáte nejvíce ve Vašem volném čase?


V rámci profesních možností existuje široká škála různých odvětví a povolání, avšak jen několik z nich je určených právě Vám. Kariérní úspěch má největší potenciál tehdy, když si promyšleně a cíleně zvolíte pracovní pozici vhodnou pro Váš typ osobnosti.

Vizitka dobrého uchazeče

ŽIVOTOPIS

Nevíte jak napsat? Zde se to dozvíte.

MOTIVAČNÍ DOPIS

Jak má vypadat motivační dopis, který zaujme?

PRŮVODNÍ DOPIS

Co je vlastně průvodní dopis a jak ho napsat?

REFERENCE

Kladné reference znamenají více příležitostí.

INFORMOVANOST

Zjistěte si co nejvíce informací o dané firmě.

PRVNÍ DOJEM

Co dělat, aby jste zaujali na pohovoru?